سلام. مخلصم. دیدین زود اومدم این دفعه؟! با اینکه ت…

سلام. مخلصم. دیدین زود اومدم این دفعه؟!
با اینکه تعداد ویزیتورهای اکسیر کم نشده ولی تعداد کامنت ها افتضاح شده. چرا؟ یا شما تنبل شدین یا کنتور خرابه یا هر دو؟!
بالاخره لینکستان درست شد. برین بگردین و حال کنین.
برای نوشتن سفرنامه شیراز، با یک نوآوری، نوشته ها رو با عکس هام گذاشتم تو سایت. ایشالا صبح همین شنبه می تونین هم مطلبم رو بخونین و هم عکس ها رو تماشا کنین.
***
دفعه پیش حدیث قدسی ننوشتم یکی از خواننده ها سراغش رو گرفته بود. همین که فقط یک نفر دنبال این چیزایی باشه که من می نویسم، دنیاها برام ارزش داره. مخصوصا احادیث قدسی که خودم خیلی دوست شون دارم و فکر می کنم کمتر جایی منتشر می شن. این هم حدیث این سری:
خداوند به داوود پیامبر (علیه السلام) وحی فرمود:
به بندگانم بگو که من شما را نیافریدم که سودی برم، آفریدم که سود برید.
***
یک چیز خیلی جالب! هفته نامه همشهری جوان تو آخرین شماره اش یه پرونده باز کرده از کارتون هایی که تو بچگی هامون می دیدیم. یه سی دی هم داده که شامل موسیقی و عکس های اکثر کارتون هاست. تو قسمت کارتون بابا لنگ دراز یا همون جودی ابوت، یه سری از عکس های جودی ابوت رو از تو گالری اکسیران برداشته! حتا اون لینک زیرش و اسم فایل رو هم عوض نکردن. یکی از بچه ها به نام علیرضا از مشهد این خبر رو بهم داد. کلی حال کردم. دستش درد نکنه!
***
یکی از مراسمی که وابسته به مراسم عروسیه و من خیلی ازش خوشم اومده، پا تخت هست! آخه نمی دونین تو پا تخت مون چه کادوهایی گیرمون اومد! کلی کیف کردیم! با کیمیا قرار گذاشتیم که از سال دیگه به جای سالگرد ازدواج، سالگرد پاتخت برگزار کنیم و هر سال همه ی فامیل رو دعوت کنیم تا باز هم خجالت مون بدن!
***
تو کارگاه بودم و بین استراحت داشتم خطبه های نماز جمعه قم رو می دیدم، یه دفعه حواسم جمع شد به حرف های امام جمعه، می گفت: پدرهایی که پسر دم بخت دارین، چرا پول هاتون رو جمع می کنین. اگر پسرتون پول نداره بدین بهش تا ازدواج کنه. به پسرهاتون کمک کنین تا زندگی مشترک شروع کنن. دختر خانم هایی که خواستگار دارین ولی منتظرین تا خواستگاری که کار و پول داره بیاد براتون، چه اشکالی داره حالا که شما کار دارین، با یه پسر بیکار ازدواج کنین و خرج زندگی رو شما بدین. ایشالا آقا پسر هم کم کم کار پیدا می کنه. اصلا شماها کار پسرها رو گرفتین و پسرها الان بیکارن. کاش دولت هم به جای دادن وام، یه حقوق به بیکارهایی که می خوان ازدواج کنن بده تا بتونن زندگی مشترک شروع کنن…
خدا شاهده، اگر دروغ گفته باشم!
***
این رو گوش بدین. قدیمیه ولی خیلی ازش خوشم میاد:
یارو می ره پمپ بنزین، بنزین می زنه. به مسولش می گه آقا چند شد. می گه ۳۰۰ تومن. یارو جا می خوره، می ره جلو یواشکی می پرسه: شاه برگشته؟ کارگره هم یواشکی می گه: نه، شما گازوییل زدین!
***
احسنت به حسین رضازاده. خدا پدر و مادرش رو بیامرزه که اقلا هست تا دل مردم رو شاد کنه. وگرنه بقیه ورزشکارها که …! البته اگه رضازاده ترک نبود و غیرت نداشت، مثل بقیه گند می زد ولی خداییش ترک بودن و تعصب داشتنش باعث میشه که هنوز بدرخشه. خدا حفظش کنه و مغرور نشه ایشالا. فقط اگه لطف کنه و لباس گشادتره بپوشه تا وقت خم شدن و زور زدن صحنه نداشته باشه و بدآموزی نکنه خیلی ازش متشکر می شیم! برای خودش هم خوبه و آبروی خودش هم حفظ می شه چون دیگه مردم نمی گن با اون هیکل، این چه…!
***
در ضمن، این که می گن فیلم خصوصی بهنوش بختیاری هم اومده، دروغ و شایعه است، گول نخورین!
***
با سخنگوی جبهه اصلاحات در خراسان حرف می زدم (آقای ناصر آملی) می گفت که برای انتخابات خبرگان در خراسان مجبوریم به آقای واعظ طبسی و هاشمی شاهرودی رای بدیم تا بقیه رای نیارن.
برای شورای شهر هم که اصلاحات لیست داده. آخرین نفر لیست هم یکی از بچه های خودمونه که تو جبهه مشارکت بود و تو انتخابات قبلی کلی با هم بودیم. آقای «نوید سهامی». پس اگه اهل این حرف ها هستین و هنوز برای این حرف ها «تره» خرد می کنید، به همین لیست رای بدین! اطلاعات تکمیلی در شهر فردا.
***
تو کالج دانشگاه فردوسی برای فوتوشاپ یه استاد معرکه داشتیم که کارش خیلی درست بود. زمان انتخابات ریاست جمهوری شد مسول تبلیغات احمدی نژاد در خراسان. بعد از انتخابات هم رفت تو شهرداری و یه کاره ای شد. این آقا امسال از لیست «رایحه خوش خدمت» که همون طرفدارهای احمدی نژاد هستن کاندیدا شده. سید عبدالله ارجایی شیرازی. از نظر اخلاقی و رفتاری، آدم واقعا خوب و درستیه. حیف که به شدت راسته و طرفدار دولت، وگرنه صد در صد بهش رای می دادم، چون انسان فوق العاده ایه.
***
اگه ازدواج نکرده بودم و هنوز مجرد بودم، شک نکنین که فقط یک اسم تو برگه رای انتخابات شوراها می نوشتم، گلناز زراعت دوست! (پوستر هاش رو دیدن؟!)
فکر کنم همه مردم شهر کاندیدا شدن. از دوستام که هفت هشت نفر کاندیدا شدن. فقط جای شیر علی قصاب و یخنعلی بقال و نوروز سبیل و سیکنه سلطون خالیه!
***
ولی خداییش کلی حال می کنم و در ضمنش حالم هم به هم می خوره از این دورغ های شاخداری که باز کاندیداها دارن می گن. یارو می گه به من رای بدین تا دست غارتگر بیت المال رو کوتاه کنم! عزیز من، شوراها کارش نظافت شهره، خیلی که فعال باشه می تونه یه فکری هم برای ترافیک بکنه، چه به این کارا؟!
***
طفلک ناصر عبداللهی. فکر کنم از بس دود استنشاق کرد به این حال و روز افتاد! خدا به ۵ تا بچه اش رحم کنه…!
***
دقت کردین مهران مدیری چقدر تابلو خواسته ادای خان مظفر تو هزار دستان با بازی عزت الله انتظامی رو بیاره؟ اون حیف نون هم که کپی «دابی» تو هری پاتر از کار در اومده. نادر سلیمانی هم که مثلا می خواد شیرازی حرف بزنه ولی کرمانی میشه! شقایق دهقان هم که همون سحرنازه و … بازم خوبه که یک کم می خندیم. خدا کنه فقط صحنه های چیزی خوردن مهران مدیری رو نشون ندن که از بس دهنش صدا میده و زشت غذا می خوره، حالم به هم می خوره. من همیشه با چیزی خوردن مدیری مشکل داشتم!
***
یک چیز دیگه: فکر می کنین آقای مهران مدیری برای اون عکسی که با چای عرفان انداخت چقدر پول گیرش اومد؟ حدس بزنین… نه بابا! هشتصد میلیون تومان! تازه تمام کارهای تبلیغات چای عرفان رو هم به عهده گرفته. اگه گفتین برای این کار چقدر گرفته؟ بیخیال، اصلا حدس هم نمی تونین بزنین. یک میلیارد و سیصد میلیون تومان! یعنی سر جمع مهران مدیری برای تبلیغ چای عرفان دو میلیارد و صد میلیون تومان پول گیرش اومده!
ولی جون به جونش کنن وقت غذا خوردن از بس دهنش صدا میده، گوش تنم آب میشه. معلومه اصل و نصب نداره.
***
با اینکه از زمستون و سرما متنفرم ولی حال می کنم وقتی حسابی خودم رو می پوشونم تا یخ نزنم و تو کوچه مردم من رو می بینن که چقدر بی کلاس شدم، با خودشون می گن این جواده کیه با این قیافه اش! از جواد بودن تو زمستون اصلا ناراحت نمی شم چون به قول مادر بزرگ مرحومم: زمستون یه چشمش کوره و نباید سرما رو با نزاکت خورد! سردته؟ خودتو بپوشون! نه به اینکه تو پاییز چکمه و بوت و پوتین و… پات می کردی، نه به اینکه حالا با یک لا مانتو یا کاپشن مثل بید می لرزی!
***
خدا پدر و مادر بنان، محمد نوری، یانی و… رو بیامرزه که موقع انتخابات و برای کشوندن مردم پای صندوق ها، رادیو و تلویزیون یاد «ای ایران» و یار دبستانی و بقیه آهنگ های ملی و مهیج این اساتید می افتن! تلویزیون هم هی پسرهای گیس بلند با ریش های عجیب و غریب و دخترهایی که داره روسری هاشون می افته رو نشون میده تا مردم رو تحریک و تهییج به رای دادن کنه!
***
اگه بازی های آسیایی دوحه- قطر هیچ فایده ای برای ما نداشته باشه، این فایده رو برای کشورهای عربی و شیخ نشین های خلیج فارس داشت که تا تونستن ایران رو تحقیر کردن و به ایرانی ها توهین کردن. از حق کشی ها گرفته تا اینکه به ایران می گن: الجمهوریه العربیه الایران! (مرده شور همه شون رو ببره. حالم از این عرب های ملخ خور که حالا دارن می شن سرور ما، به هم می خوره…)
***
«کی با سیما ور رفته؟ سیما رو کی تیکه پاره کرده؟…» جملاتی از یک سریال تلویزیونی هفته پیش! باور کنین!
***
می گن به علت استقبال مردم از فیلم های خصوصی بازیگران، فیلم ختنه سوران شوکت هم به صورت سیاه و سفید وارد بازار شده!
***
وقتی که دین بازیچه دست یک مشت بی دین و سودجو می شود. واقعا باید گریه کرد…

***
هیچی دیگه. خوش باشین و التماس دعا.

Advertisements

19 پاسخ so far »

 1. 1

  ورودی 83 said,

  ها ها ها .. من اوّلیم !
  در مورد رضازاده باهات موافقم .. چند روز دیگه علمای قم فتوا ندن که تلویزیون برای خانمها ممنوع خوبه !
  یه سوال : منظور از فیلم خصوصی ؟!! مگه فیلم دولتی هم داریم ؟
  نکنه فیلمها رو هم خصوصی سازی کردن ؟ آخه اینو چرا دیگه این که درآمدش بالا بود ؟!
  البته فوتو شاپ نه فتوشاپ ..کالج هم که میگی آدم مطمئن می شه ایران یک عدد کشور پیشرفته بید ای ول .. انرژی هسته ای حق مسلم ماست.
  حالا یه سوال دیگه : این رایحه که اول ائتلاف رایحه ی خوش خدمت اومده اشاره می کنه به رایحه ی جوراب احمدی نجاد که تو سد امیرکبیر شسته بود و باعث شیوع وبا شده بود؟
  یکی با همین خصوصیات هم اینجا کاندیدا شده آمنه سردار پور شیطنه میگه برم رای بدم ! ولی نه وسوسه نمی شم .. ملی بابام حتما وسوسه می شه !
  دور از چشم مامان!
  … خوبه این (ی( رو آخر چیز آوردی وگرنه ممکن بود سوء تفاوت بشه ..
  .. عجب پیلهایی می گیرن مردم ! نوش جونش .. غذاشو گفتم ..
  … تلویزیون پیشرفت کرده پس !
  این جریان استقبال فیلم تکراری بود حیف تا حالاشو حال برده بودیم اینجا رو خراب کردی !
  شوخی بود .. مرسی عکس هم جالب بید .. بابا اِندِ سوژه یابی ! ای ول
  بای

 2. 2

  پیوند said,

  اااااااا باورم نمی شه .چقدر زودنسبت به قبلا هااومدین.ایول مرسی این دفه حسابی از بس زیاد نوشته بودین خوش گذشت.حدیث قدسی تون تکونم داد.قشنگ بود.جکتون که همونطور که می دونستین خیلی خیلی قدیمی بود.بابا والا غیر از رضا زاده خیلی های دیگه یعنی یه چند نفر دیگه هم مدال طلا گرفتن.اصلا همین دیروز فقط 5تا طلا گرفتیم.من خیلی از این ناصر عبداللهی بدم میاد .چند روز پیش که یه صحنه غذا خوردن مهران مدیری رو نشون می داد کلی یاد شما افتادم.واقعا حق دارین.ولی واقعا نقشاشونو خوب اجرا می کنن.دیدین این آموزش و پرورش ما رو تعطیل نکرد؟خوبه حالا مدرسه مون هم نوک کوهه و تعطیل نمی شیم.تا زانوم برف بودا.راستی اگه گفتین کلیپ شعر ایران محمد نوری رو کی درست کرده؟حدس بزنین…احسان علیخانی!!مطمینین که تو بازی های دوحه گفتن جمهوری عربی؟فکر کنمجمهوری اسلامی بودا؟تو رو خدا دست از سر این فیلمای خصوصی و غیر خصوصی و… ور دارین. این عکسی که اینجا گذاشتین کجا هست؟و باز هم مرسی که زود و طولانی!اومدین.

 3. 3

  Sayeh said,

  age ein exir hamon exir bashe !! oun avalin weblogiye ke khondam, taghriban 3sal pish… man ahle comment gozashtan nistam ama chon einja ro bad az ein hame modat didam «age hamon ja bashe».. vase hamin alan 3 saate daram archive shoma ro mikhonam:D, man weblogaye mashhadia ro nemishnasatam, vase hamin az khondane neveshtehaton lezat bordam, kheli chiz miz neveshtam vase dige:D, movafagh bashid:)

 4. 4

  Sayeh said,

  :O :))
  alan akse ein poste shoma ro didam, midonin be chi khandidam?.. oun khone sefidaro mibinin samte chape aks? khoneye khalame, oun panjereh balaye balkon otaghe dokhtar khalame ke rafte mosafetat delam ham barash tang shode:((….
  negahe aghel andar safih be neveshteham nakonin lotfan!! khob jaleb bod vasam dige:D

 5. 5

  sayeh said,

  eslahiye:
  samte rast aks, na same chap!!
  » khob shod goftam ahle comment gozashtan nistam:D «

 6. 6

  fighooli said,

  salam
  az mast ke bar mast.ke hala araba ham khodeshun ro adam behesab miyaran.
  rasti goftin behnush yade nefrine 2007 oftadam ………
  shad bashid
  ta baad………

 7. 7

  Naficeh said,

  uuuuuh! cheghad harf mizani! 😀

 8. 8

  mahyar said,

  SALAM,
  dAR YEK TAGHIB O GORIZE INTERNETI INJA RO PEIDA KARDAM ,, EXIR KHEILI ZIBA V PORBARE ,,
  SHADIDAN MAYEL BE TABADOLE LINKAM
  http://glad.blogfa.com
  lotfan mano az nazaretoon darbare tabadol link mottale konid
  ya hagh

 9. 9

  رامونا خانوم said,

  چه خوب که این بار زود اومدی! چقدر هم ماشاالله حرف داشتی!!

 10. 10

  راز said,

  بچه حسابي اين دفعه حرف تو دلش مونده بوده كه بگه 🙂

 11. 11

  ريحانه said,

  لينكستان مثل هميشه پربار …. دست شما حسابي درد نكنه آقا

 12. 12

  ريحانه said,

  لينكستان مثل هميشه پربار …. دست شما حسابي درد نكنه آقا

 13. 13

  آشنا said,

  1 . علیک سلام . منم بخاطر اینکه کلی درس داشتم یه کم دیر اومدم ولی با این وجود اومدم .
  باید جواب کامنتارو بدی تا زیاد بشه وگرنه انگیزه ای برای اینکار نمیمونه . باید تعامل متقابل باشه تا احساس زنده بودن اینجا به کامنت نویس دست بده .
  کاش لینکستان هنوز بروز نشده بود و ما امیدوار بودیم تا چند روز دیگه بروز بشه ولی حالا که بروز شده دیگه نا امید هستیم چون لینکاش رو دیدیم و تموم شد و میدونیم حالا حالا ها دیگه بروز نمیشه .

  2 . حدیث هرچی باشه خوبه (چه قدسی چه غیر …) فقط معتبر باشه و به زمان و مکان خاصی مربوط نشه .

  3 . اگه به گالری اکسیران بیشتر برسی معروفتر از این حرفا میشه .

  4 . مهمونها مراسم عروسی رو بیشتر از پاتختی ترجیح میدن . چون تعداد اونا بیشتره پس نظر اونا باید رعایت بشه .

  5 . » اصلا شماها کار پسرها رو گرفتین و پسرها الان بیکارن. » این عبارتی که نقل کردی خیلی جالبه و احتمالا واقعیت هم داره . تعداد کارگران خارجی خیلی زیاد نیست ولی از نظر بعضیها اونها از عوامل جدی ایجاد کننده بیکاری به حساب میان . ولی تعداد کثیر خانمهایی که در چند سال اخیر به یکباره وارد بازار کار شده اند اصلا جزو عوامل ایجاد کننده بیکاری به حساب نمیان . مدتیه که توی ایران عملا و قانونا خانمها از حق اشتغال مساوی با آقایون برخوردار شده اند بعقیده بعضی از حقوقدانها وقت این رسیده که مثل خیلی از کشورها وظیفه تامین مخارج زندگی هم بصورت مساوی بر عهده طرفین قرار بگیره . قوانین اسلام رو نمیشه تغییر داد ولی طبق قوانین ایران این امر از طریق درج شرط ضمن عقد امکانپذیره . راستی اسم این امام جمعه چی بود ؟

  6 . پیش میاد که آدم اشتباهی بنزین سوپر بزنه و پول بیشتر بده ولی پول کمتر رو بعید میدونم .

  7 . اگه من به جای رضازاده بودم همین الآن تا خرابکاری نشده ورزش رو کنار میذاشتم و میرفتم کاندیدا میشدم . توی تهران سه تا از قهرمانان جهان ( خادم . ساعی . دبیر ) رای آوردن . احتمالا شورا تبدیل میشه به باشگاه .

  8 . در ضمن شنیدی فیلم خصوصی » اکسیر » هم اومده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  9 . بالاخره نوید سهامی رای آورد یا نه ؟

  10 . طرف آدم خوب و درستیه ولی شما بهش رای نمیدین ؟ این یعنی چی ؟ بالاخره رای آورد یا نه ؟

  11 . شما که شوخی میکنید و به گلناز زراعت رای نمیدید ولی توی خیلی از شهر ها ملاک انتخاب برای مردم » فهیم » همین عکسها بوده . مثلا تو شیراز یه دختر دانشجوی بچه سال رای آورده (عکسشو دیدی) . واقعا باید آی کیوی مردم شیراز رو سنجید ! ! ! وقتی بچه های 15 ساله بیان رای بدن از این بهتر نمیشه . توق قزوین هم همچین اتفاقی افتاده ولی چون قزوینی هستن تعجبی نداره ولی شیرازیها آبروی سعدی و حافظ رو هم بردن ( سعدی و حافظ همون زمان هم که زنده بودن ا ز دست مردم «فهیمشون» آسایش نداشتن ).

  12 . بعضی از کاندیداها فکر میکنن قراره رئیس جمهور بشن .

  13 . دود کجا بوده ؟

  14 . شخصیت آدم توه مون بچه گی شکل میگیره . مهران مدیری هم احتمالا از زمان بچگی که وضع مالیش مثل حالا نبوده عادت کرده اینجوری غذا بخوره .

  15 . بعضیها برای چندر غاز (واحد پول) میرن ته چاه کار میکنن و آخرش هم چاه میریزه روی سرشون . بعضیها هم عکسشون رو با این قیمت میفروشن . عدالت اقتضا میکنه دولت از آدمایی که از طریق نردبون صدا و سیما بالا رفتن مالیات 90 درصدی بگیره .

  16 . کافیه دوتا آدم خوشتیپ سرما بخورن اونوقت سرما خوردن هم مد میشه .

  17 . جدیدا سرود مربوط به چهره های ماندگار هم به سرودهایی که گفتی اضافه شده .

  18 . خب ایرانیها هم کم به عربها توهین نمیکنن .

  19 . کدوم سریال ؟

  20 . مطمئن هستم این فیلمی که گفتی وارد بازار نشده . چون حداقل توی بازار کسی جرات نداره با شوکت شوخی کنه . وای به حال و روزت اگه شوکت اینجا رو بخونه . ( ولی باید فیلم جالبی باشه )

  21 . در مورد این بند حرفی برای گفتن ندارم .

  22 . خوش هستیم و محتاجیم به دعا . ( ایندفعه چقدر مطالبت زیاد بود . خسته شدم و کلی هم وقتم گرفته شد .)

  ( راستی من فقط اسمم و آدرسم عوض شده . و خودم هستم)

 14. 14

  بادبادک said,

  سلام
  من نمی دونم شما اینجا چند نفرید و کی چی رو چک می کنه
  ولی من همونم که یک عالمه براتون تخفیف داد و آدرس وب لاگشم نداد !!!!!!!!!!!!!!!!
  جالب بود

  الان شرکتم و نمی تونم کامل نظر بدم

 15. 15

  مرضیه said,

  سلام
  خوبید؟ خوشید؟ سلامتید؟
  خدارو شکر که انقدر بت خوش می گذره

 16. 16

  نوشا said,

  سلام
  چه خوب که بهتون خوش گذشته من هنوز خودمو یه جورایی شیرازی می دونم چون سالهایی از کودکیمو اونجا بودم و هنوز هم آرزومه بتونم روزی به اونجا برگردم و زندگی کنم
  سفرنامه جالبی بود مدل آل احمدی شده
  ولی جای یه چیزی خالی بود باباکوهی با این وضعی که از تخت جمشید دیدم ترسیدم نکنه باباکوهی هم برباد رفته باشه

 17. 17

  حوال یعنی دوست said,

  سلام
  بسیار سفرنامه جالبی بود

  هم لذت بردیم و هم گرفته شدیم

  سربلند باشید و باشیم

 18. 18

  laya said,

  salam
  az blogeto0n kheili khosham miad .hame chiz ghashango jalebe!makhsoo0san safar nameye shiraz o axhaye serial e parastanaran.
  darkenare kimia khano0m movafgha o shad bashid va eideto0n ham mobarak. bishtar matlab benevisid.

 19. 19

  نفیسه said,

  خیلی از مطالبتون خوشم اومد. ولی اصلا در شان شما نیست که اینطور به هنرمندان محترم کشورمون(منظورم آقای مدیریه) توهین کنید. نظر هر کسی مهمه. ولی بعضی وقتها نباید نظرات اینچنینی رو اظهار کرد. آقای مدیری هرطور هم که غذا بخورن به خودشون مربوطه. دیگه وقتشه که ما ایرانیا یه کم به فکر تصحیح رفتارهای خودمون باشیم به جای گرفتن ایرادهای جزیی، از بقیه. ممنون


Comment RSS · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: